Šamanské bubny


Šamanský bubon je hudobný nástroj, ktorý sa tradične používa v šamanských kruhoch, rituáloch a v muzikoterapii po celom svete. Je to veľký bubon s kožou pripevnenou k obvodu rámu, ktorý sa obvykle vyrába z dreva. Zobraziť celý popis

Šamanský bubon je hudobný nástroj, ktorý sa tradične používa v šamanských kruhoch,  rituáloch a v muzikoterapii po celom svete. Je to veľký bubon s kožou pripevnenou k obvodu rámu, ktorý sa obvykle vyrába z dreva. Na koži sú často namaľované symboly alebo obrazy, ktoré majú magický alebo spirituálny význam pre šamana a jeho komunitu.

Počas šamanských sedení bubon zvyčajne hrá šaman, ktorý ho používa na vytvorenie rytmu a posilnenie svojho spojenia s duchovnými svetmi. Keď sa na bubon hrá, vytvára vibrácie, ktoré môžu pomôcť šamanovi - muzikoterapeutovi alebo liečenému dosiahnuť spojenia s všeprenikajúcou energiou. 


 Šamanské bubny sú často vyrábané ručne a majú jedinečnú povahu a energiu. Vyrábajú sa z rôznych materiálov, vrátane dreva, kože, rohov a peria, a môžu mať rôzne veľkosti a tvary. Sú považované za dôležitý nástroj pre prácu s duchovnými energiami a na liečenie v muzikoterapii.