Veľké Djembe bubny nad 60 cm


Bubny nad 60cm môžete mať už položené na zemi a hrať tak pohodlnejšie. Djembe je bubon, ktorý pochádza zo západnej Afriky. Pôvodne sa rozšíril z Mali, Guinei a z Pobrežia Slonoviny. Zobraziť celý popis

Bubny nad 60cm môžete mať už položené na zemi a hrať tak pohodlnejšie. 

Djembe je bubon, ktorý pochádza zo západnej Afriky. Pôvodne sa rozšíril z Mali, Guinei a z Pobrežia Slonoviny. 

Vyrába sa z vydlabaného kusu dreva - z kmeňa stromu. Djembe má charakteristický tvar zúženého korpusu, ktoré je v spodnej časti menšie ako v hornej časti. Hlava bubna je potiahnutá zvyčajne kožou z kozy. Na niektoré djembe sa používajú aj hrubšie kože z kravy, byvola, jeleňa ...  

Djembe nie je len hudobný nástroj, ale zohráva dôležitú úlohu aj v africkej kultúre a tradícii, často sa používa pri obradoch a oslavách.

Pri hre na djembe hráč sedí alebo má djembe zavesené na popruhoch s bubnom medzi nohami. Rôzne časti djembe vydávajú rôzne tóny, takže hráč na djembe môže hrať škálu tónov, od hlbokých basových tónov až po ostré, vysoké tóny. 

Z západnej Afrike sa Djembe často používa spolu s ďalšími nástrojami:  dunun, chekere, zvonce a krin - long drum. 

Djembe sa používa aj v rôznych iných hudobných žánroch po celom svete. 


Autentické Africké djembe bubny v našej ponuke pochádzajú z tradičných dielní západnej Afriky, Indonézie a Slovenska. V našej širokej ponuke nájdete lacnejšie djembe ale aj profesionálne djembe.

Djembe z Guinei a Djembe z Mali sú známe vďaka kvalitnejším materiálov, lepším remeselným spracovaním. Sú označované aj ako „profesionálne djembe“, alebo „prémiové djembe.

Djembe z Ghany sú lacnejšie djembe, ale čestnej kvality. Nížia cena ghanského djembe je možná vďaka použitiu lacnejších materiálov - hlavne vďaka použitiu ľahkého rýchlorastúceho dreva.

V našej ponuke nájdete aj Djembe z Indonézie avšak v dostatočnej kvalite tak aby bolo považované za hudobný nástroj. Lacné dekoračné djembe nepredávame.

Špeciálnom kategóriou sú kvalitné profesionálne Djembe zo Slovenska, ktoré sa zvyčajne vyrábajú na mieru pre konkrétneho zákazníka. Výrobcom týchto djembe je Ján Petrovič z Malých Levár. Vyrába ich pod značkou Petrovič Drums.


Každý Djembe bubon odíde od nás naladený, takže všetky djembe bubny prejdú našimi rukami.